piątek, 28 października 2011

# Rzepa zostanie jaka była.

„Rzeczpospolita”, niezależnie czy w debacie toczonej na tradycyjnych kolumnach, w Internecie czy na tabletach i w telefonach, będzie wierna konserwatywno-liberalnym ideałom - zapowiada p. Tomasz Wróblewski, nowy redaktor naczelny dziennika.

- Pewnie pozostaniemy w tym trochę osamotnieni. Ale z pełnym przekonaniem idziemy pod prąd głównego nurtu lewicujących dziś mediów. Tak rozumiemy nasze logo i tytuł gazety - pisze red. Wróblewski. - Destrukcyjne idee panoszące się dziś na ulicach Rzymu, Aten, Madrytu, o zgrozo, nawet na Wall Street i znajdujące swoich popularyzatorów w Polsce potrzebują zdroworozsądkowego odporu - podkreśla nowy redaktor naczelny. - Manipulowanie wskaźnikami budżetowymi, żeby nie przekroczyć deficytu 55 proc. PKB, zaciąganie astronomicznych długów i podkradanie pieniędzy z rezerwy demograficznej uważamy za nieodpowiedzialność, a nie - jak chcą lewicowi publicyści - polityczny realizm rządu - dodaje.
Redaktor podkreśla również, że "Rz" najbliżej będzie do konceptu, że motorem wszystkich przemian są te same naturalne procesy rządzące światem i ludzkością od tysiącleci. Najważniejszym z nich jest przywiązanie do wolności osobistych.

Źródło: blog.rp.pl
Opracował: G.K.

3 komentarze:

  1. Co to za cudo konserwatywny liberalizm?o socjalistach katolikach słyszałam pełno ich u nas,a ten twór?czyżby jakaś nowa nazwa kapitalizmu,czy to jakaś inna mutacja?


    Maya

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę nie słyszałaś o Konserwatywnym liberalizmie? To zaskakujące biorąc pod uwagę Twoje sympatie polityczne ,które się jako takowe deklarują. Pisałem też już wcześniej o tym ,że mam swoją koncepcję Narodowego Liberalizmu.
    Chodzi o poglądy konserwatywne ,czy narodowe w sensie światopoglądowym ,a liberalne w sensie gospodarczym.
    Mamy dzisiaj kryzys semantyki. Ludzie używają słów ,albo nie znając ich znaczenia ,nadają słowom nowe znaczenia ,lub po prostu świadomie nazywają np. socjalistyczną i lewicową PO partią prawicową i liberalną.
    Dzisiaj ludzie ograniczają się zazwyczaj do sfer światopoglądowych nie chcąc wnikać w realną politykę i stąd np. określanie SLD liberałami ,w sensie obyczajowym ,a konserwatystami PiS.
    Stąd wielu ludzi nie rozumie jak konserwatyści mogą być liberalni. A tym bardziej Narodowcy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nazwy tej jako takiej raczej nie tj.nie spotkałam się,a przynajmniej nie zwróciłam uwagi.Ja rozróżniam kapitalizm,socjalizm i jego paskudniejszego brata-siostrę komunizm.Wszystkie inne kojarzą mi się z mutacjami międzygatunkowymi lub innymi nazwami już istniejących.Ale dzięki za wyjaśnienie tej etymologi tej nazwy..

    Maya

    OdpowiedzUsuń