niedziela, 3 lutego 2013

# GW: grożą nam rozruchy studenckie jak w 68'.


Żydowska gazeta dla Polaków podała wiadomość o niepokojach studentów (niczym w 1968 r.). W 1968 r. dotyczyły one obrony "Dziadów", a teraz obrony "zboków".

Nie jest pewne, czy nie będzie rozruchów, bo natychmiast związany z tym ulubiony profil poparło ponad 10 tys. internautów, a "list czworga" podpisało ponad 2000 studentów (wykazując się umiejętnością pisania, a może to był tylko krzyżyk, bo sam list napisała tylko czwórka studentów).
Żarty WCz. Krystyny Pawłowicz i jej wypowiedzi na temat wyglądu p. Anny Grodzkiej oraz związków partnerskich zbulwersowały studentów warszawskich uczelni. Pod napisanym przez czwórkę z nich listem otwartym podpisało się ponad 1500 młodych osób. "Rolą nauczyciela akademickiego jest przekazywanie wiedzy i wspieranie rozwoju wszystkich studentek i studentów - bez względu na światopogląd czy orientację seksualną. Uważamy, że prof. Pawłowicz w ostatnich wystąpieniach dała jasny wyraz swojej wykluczającej postawie nielicującej z etosem akademickim" - napisano.
Z kolei Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu wyraził stanowczy sprzeciw wobec ataków na prof. Pawłowicz, za jej publicystycznie sformułowane wypowiedzi na temat roszczeń wysuwanych przez homoseksualistów i transseksualistów. Jednocześnie Akademicki Klub Obywatelski przypomniał sygnatariuszom listu, że "zgodnie z aktualnym stanem wiedzy, transseksualizm nie oznacza radykalnej i dogłębnej zmiany płci, zwłaszcza na poziomie genetycznym. Utrzymywanie zatem tezy, że w wyniku zabiegów chirurgicznych można zmienić płeć danej osoby, jest nieprawdą". Ponadto dodał, że "z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że z punktu widzenia ewolucji homoseksualizm jest anomalią". Pod stanowiskiem Akademickiego Klubu Obywatelskiego podpisało się niemal 300 pracownioków naukowych, w tym wielu profesorów.
Tymczasem niezalezna.pl przypomina, że "Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w oficjalnych dokumentach określa transseksualizm jako zaburzenie behawioralne i umysłowe", a mimo to premier Tusk stwierdził, że nie widzi przeszkód, aby WCz. Anna Grodzka została wicemarszałkiem Sejmu i ogłosił, że zagłosuje ZA wyborem p. Grodzkiej, kandydatki Ruchu Palikot, na to stanowisko.

Źródło: wyborcza.pl, wpolityce.pl, niezalezna.pl
Opracował: Andrzej Wayda, TC

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz