piątek, 22 kwietnia 2011

O stalinowsko-hitlerowskim antysemityzmie. /cytat/

"Prymitywni anty-semici stalinowscy i hitlerowscy o wiele mądrzej zrobiliby ,wskazując ,że teoria Einsteina w gruncie rzeczy jest prostym wnioskem z filozofii Poincare'ego i
transformacji Lorentza - zamiast twierdzić, że jest ona nieprawdziwa!
"

źródło: Janusz Korwin-Mikke - "Nie tylko o żydach".

5 komentarzy:

  1. Ale oni nie byli ani dość wykształcenia,ani inteligentni..

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio poczytałem trochę teorii Einsetina i ich analiz i jego geniusz jest względny. Ogłosił "Teorię względności" (tytuł mylący ,sam używał potem już tylko nazwy "Teoria niezmienności[lub niezmienników]" ,ale mylący tytuł się przyjął i namieszał) ,a potem udowadniał niezbicie jej fałszywości ,choć ostatecznie wyszło ,że wszystkie praktyczne eksperymenty ją dotychczas potwierdziły. Podstawowe założenie jest proste i oczywiste,iż prawa fizyczne są takie same we wszystkich układach odniesienia i wszystkich miejscach wszechświata,a więc względnością jest perspektywa ,a nie wynik obliczeń tego samego zjawiska. Jednak jedna rzecz mi nie daje spokoju i muszę ją przedyskutować z jakimś fizykiem przy okazji. Otóż Według einsteina prędkość światła jest prędkością specjalną i nic nie może jej osiągnąć (a przecież osiągają ją fotony więc założenie to wiemy ,że nie może być prawdziwe)oraz ,obiekt który by ją osiągnął ważyłby nieskończenie wiele i potrzebna by była do jego poruszenia nieskończenie duża siła. Ale przecież światło porusza się ze ściśle określoną prędkością i masa wzrosłaby proporcjonalnie do prędkości. I to według mnie nie ma sensu. Matematyka nas uczy ,że na fałszywym założeniu można udowodnić wszystko. Specjalność światła polega na tym ,że kiedy jadąc samochodem z prędkością 70km/h rzucisz piłkę w kierunku jazdy z prędkością 20km/h to jej prędkość będzie wynosiła 90km/h ,ale jeśli jadąc samochodem z tą samą prędkością poślesz w kierunku jazdy wiązkę światła ,to prędkość światła nadal będzie taka sama i nie wzrośnie o prędkość poruszania się samochodu.

    Einstein tworzył również szereg paradoksów które miały dowieść ,że Fizycy kwantowi się mylą w swoim rozumowaniu jakoby własności fizyczne cząsteczek istniały tylko gdy są mierzone. On na zwykłą logikę dowodził ,że te własności są stałe ,jedynie ludzie nie mają obecnie możliwości ich wszystkich zmierzyć. Niby logiczne ,ale fizyka kwantowa to zupełnie inny świat ,przypomina chaos tworzący uporządkowaną materię. Ostatecznie w praktycznych eksperymentach dowiedziono niezbicie ,że na poziomie atomu własność cząstek istnieje jedynie gdy się ją zmierzy. Zrozumieć to potrafią tylko Fizycy Kwantowi my musimy to po prostu zapamiętać.
    Zauważyłem ,że Einstein opierał swoje teorie na czystej logice i nie definiowanych na co dzień oczywistościach ,ale paradoksalnie sam niszczył potem to co było słuszne ,a upierał się przy założeniach błędnych.

    OdpowiedzUsuń
  3. Cóż z matmy zawsze byłam marna z fizyki lepiej ale brak głębszego zainteresowania,choć mnie zastanowiła nazwa,bo jak względność to nie może być niezmienność to zaprzeczenie,faktycznie nieźle w błąd wprowadza.
    Co do tych fotonów skoro są ładunkami elektrycznym wywołującymi światło(w uproszczeniu)to są jakby jego elementem,załóżmy że światło to żywa istota w takim razie fotony są jego układem nerwowym,bo dzięki nim to światło w ogóle świeci,i porusza się z tą swoją prędkością ale to luźna hipoteza laika choć czytałam kiedyś że prąd elektryczny jest przyczyną powstania życia we wszechświecie niewykluczone że to ma ze sobą głębszy związek ale jak pisałam jestem laikiem i nigdy mocna w tym nie byłam.Ale ten przykład z tą piłką coś chyba ci się pomyliło albo czegoś nie dopisałeś jak rzucasz piłką z prędkością 20km/h w kierunku jazdy samochodu jadącego z prędkością70km/h siedząc w tym samochodzie to ta piłka raczej nie może lecieć z prędkością 90km/h nawet pęd samochodu nie może aż tak przyśpieszyć pędu tej piłki chyba ze na bardzo krótką chwilę kilka maks sekund,ale coś mi nie pasuje w tym przykładzie nie wiem co,ale to pewnie brak wiedzy warto by zrobić doświadczenie i zobaczyć jak to będzie wyglądać.
    A co do tego drugiego przykładu że prędkość samochodu nie zwiększy prędkości światła zgadzam się bo prędkość światła jest szybsza wiec szybkość samochodu nie ma żadnego znaczenia dla prędkości światła i moim zdaniem z samochodem i piłką też tak być powinno ale masz rację to zadania dla matematyków i fizyków ja jako laik raczej mogę sobie tylko pogdybać.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja naukami ścisłymi zająłem się bo byłem z nich słaby ,a trzeba likwidować swoje słabości. Ale ja również jestem laikiem. Względność wzięła się od tego ,że dwie osoby mogą to samo zjawisko opisać inaczej i inaczej je odebrać ,a niezmienników się wzięło stąd ,że pomimo tych pozornych różnic obiektywnie to zjawisko z obu perspektyw jest takie samo i jest zgodne ze stałymi zasadami świata materialnego (einstein określał to jako "przyrodę"). Co do piłki rzuconej w kierunku jazdy ,to pamiętaj ,że w Fizyce klasycznej obliczenia prowadzi się zazwyczaj zakładając warunki idealnej izolacji ,gdzie nie ma oporu powietrza itd ,jest tylko prędkość nadana obiektowi. To czysta teoria.
    A fotony to nadmiar energii który wydzielają atomy kiedy cząstki przeskakują z orbity wyższej na niższą. Kiedy patrzysz na przedmiot to jego atomy nieustannie wydzielają fotony i kolor który widzisz wynika z wydzielania konkretnie określonej ilości energii. Z resztą nie ważne ,to są mało istotne szczegóły.
    W przypadku wysyłania wiązki światła w kierunku jazdy samochodu ,nie chodzi o to ,że to prędkość wyższa niż już nadana ciału ,tylko o to ,że światło ma prędkość stałą i niezmienną i na tym polega specjalność tej prędkości.

    OdpowiedzUsuń
  5. Dzięki ja się nigdy specjalnie tym nie interesowałam,bo mnie to zawsze nudziło to też i specjalnie nie zależało mi na tym bo lepiej zrozumieć..lenistwo własne niestety wychodzi na wierzch.

    OdpowiedzUsuń